Оскільки симптоми нетримання сечі можуть бути непередбачуваними та незручними, може бути важко вести активний спосіб життя. Однак так не повинно бути. Дізнайтеся про методи самодопомоги та непомітні засоби, які допоможуть вам впоратися з проблемою.

 

Нетримання сечі: випадкова або мимовільна втрата сечі через порушення роботи сечового міхура та/або м'язової структури тазового дна.

У різному ступені тяжкості від нього страждає близько 5% всього населення, і навіть кожна третя людина у віці понад 65 років. Хоча від цієї проблеми можуть страждати як чоловіки, так і жінки різного віку, вона часто розглядається як табу і тримається в таємниці тими, хто від неї страждає. Оскільки це може статися дуже раптово, хворим може бути важко вести активний спосіб життя.

Деякі види діяльності погіршують проблему, тоді як інші, за своєю природою, призводять до того, що постраждалі не можуть легко дістатися до туалету. Це може призвести до того, що люди ізолюють себе від соціальної активності.

На щастя, це не обов'язково так. Важливо правильно лікувати нетримання сечі.

Фізичні та практичні рекомендації

Якщо у вас діагностовано гіпотонію (слабкість) сечового міхура, важливо підтримувати його природну функцію. Ви можете внести невеликі зміни у свій раціон і почати виконувати спеціальні щоденні вправи:

  • Дієта. Дотримуйтесь здорової дієти з великою кількістю легкозасвоюваних продуктів з високим вмістом клітковини, таких як хліб грубого помолу, вівсяна каша, свіжі фрукти та сирі овочі, але уникайте продуктів, які можуть викликати метеоризм, таких як бобові, капуста, цибуля тощо. Йогурт і кефір є корисними доповненнями до вашого щоденного раціону, оскільки вони підтримують природну мікрофлору кишечника. Регулюйте своє травлення, приділяючи достатньо часу на їжу та уникаючи сильного натужування при випорожненні.
  • Переконайтеся, що ви п'єте 1,5 - 2 літри води на день. Рекомендуються трав'яні та фруктові чаї або злегка газована вода, але уникайте вживання фруктових і овочевих соків, чорного чаю, кави та алкогольних напоїв, які змушують вас швидше ходити в туалет і, таким чином, подразнюють сечовий міхур.
  • Буденність. Ви можете "привчити" сечовий міхур спорожнятися у встановлений час, через чітко визначені проміжки часу. З часом сечовий міхур пристосується до цього точного ритму і "забуде" про позиви в проміжках між цими періодами. Почніть тренувати сечовий міхур, відвідуючи туалет рівно кожні дві години протягом дня протягом двох тижнів. Поступово ви можете подовжувати інтервали між запланованими відвідинами туалету. Ви завжди повинні ходити в туалет у встановлений час, навіть якщо не відчуваєте позивів. Ведіть щоденник, щоб відстежувати свій прогрес.
  • Фізична активність. Регулярні фізичні вправи дуже важливі і можуть навіть покращити стан, але обирайте такі, що не створюють великого навантаження на черевну порожнину і тазове дно. Ходьба, плавання, танці та їзда на велосипеді - ідеальні варіанти. Йога може мати кілька переваг. Крім того, що вона допомагає зменшити тривожність, вона фокусується на поставі і включає в себе вправи для зміцнення таза і тазового дна.
  • З практичної точки зору, корисно скласти список усіх ситуацій, коли ви мимоволі випускаєте сечу (наприклад, коли чхаєте або кашляєте), і практикувати профілактичні дії, такі як напруження тазового дна безпосередньо перед сечовипусканням, видих і тримання спини якомога прямішою. Регулярна практика може призвести до автоматичного скорочення тазового дна в ситуаціях, що провокують сечовипускання.
  • Так само варто регулярно практикувати техніки релаксації, такі як аутогенне тренування, йога або медитація, а також впроваджувати у своє повсякденне життя заходи, які зменшують тривожність і приносять радість.

Покращення повсякденного життя

Існують також невеликі зміни, про які ви можете подбати вдома, щоб полегшити відвідування туалету. Наприклад, переконайтеся, що ваш унітаз легкодоступний і знаходиться на правильній для вас висоті. Якщо необхідно, прикріпіть ручки до стіни поруч з унітазом.

Крім того, носіть якомога більше одягу, який можна швидко розстібнути: спідниці, штани та сукні на блискавках або липучках - ідеальний варіант. Обирайте матеріали, які дихають, вбирають вологу та легко перуться. Одяг вільного крою полегшує заміну прокладок.

Вибір правильного засобу для догляду при нетриманні сечі

Окрім зміни способу життя, важливим аспектом лікування нетримання сечі є вибір найбільш підходящого абсорбуючого засобу. Якісні вироби, які ви непомітно носите під спідньою білизною, забезпечують надійний і дискретний збір сечі, захищають вашу шкіру, запобігають появі шуму та запаху. Вибір виробу залежить від тяжкості та частоти вашого стану і має бути адаптований відповідно до ваших потреб. Ознайомтесь з асортиментом засобів для догляду при нетриманні та отримайте відповідну пораду для вашої ситуації на нашому сайті.