В результаті глобальної кризи в галузі охорони здоров’я, спричиненої коронавірусом, існує ряд рекомендацій щодо ефективних гігієнічних заходів, особливо, коли мова йде про догляд за літніми родичами.
На сьогоднішній день люди похилого віку є населенням з найбільшим ризиком зараження COVID-19. Тому особливо важливо вжити крайніх, але необхідних заходів, щоб запобігти поширенню вірусу.
 
Чому літні люди потребують особливого захисту від коронавірусу?
Причина, по якій люди похилого віку в даний час мають більш високий ризик, полягає в тому, що вірус переважно атакує людей з основними захворюваннями. Зазначена вікова група, як правило, страждає на хронічні захворювання, а деякі люди одночасно від кількох.
Тому ви повинні проявляти особливу обережність при спілкуванні з іншими людьми. Ви повинні нести відповідальність за себе і за тих, хто вас оточує.
 
Ми зібрали для вас найважливішу інформацію про те, як забезпечити безпечний догляд в період коронавирусной пандемії.
Ці знання стануть у пригоді при догляді за пацієнтами і в стаціонарах, і в будинках для людей похилого віку, і на дому, оскільки багато хто з таких людей відносяться до груп ризику. Крім того, якісний догляд без близького контакту часто неможливий. А зараз при догляді за людьми з нетриманням особливо важливо захистити від інфекції і їх самих, і тих, хто про них піклується.
 
Дотримання базової гігієни в догляді за пацієнтами з нетриманням сечі та калу
Важливо знати, що людська сеча сама по собі стерильна, за винятком випадків бактеріальних інфекцій, таких як цистит. Офіційних підтверджень виявлення нового коронавируса в зразках сечі на сьогоднішній день немає. Тому при контакті з уриною ніяких додаткових гігієнічних заходів не потрібно. Але про звичайні процедури, такі як регулярна дезінфекція рук і поверхонь при догляді за людиною з нетриманням сечі, звісно, забувати не можна, а проводити їх необхідно особливо ретельно.
По-іншому йде справа, якщо людина, потребує догляду і хворий на COVID-19, страждає нетриманням калу, так як, можливо, в зразках випорожнень таких пацієнтів міститься коронавірус. Поки що достеменно невідомо, чи можна заразитися при контакті з фекаліями (калом) хворого. Тому, в разі діареї у хворого, на додаток до медичних рукавичок необхідно надягати захисний костюм, захисні окуляри і багатошарову медичну маску, що щільно прилягає для захисту рота і носа. У цій ситуації можна орієнтуватися на протоколи медичного захисту, що застосовуються при роботі з коронавірусними інфекціями.
 
Прості правила гігієни допомагають зменшити ризик зараження при догляді за людьми з нетриманням (неважливо, сечі або калу) в період коронавирусной пандемії:
 
ДИСТАНЦІЯ
Уникайте фізичного контакту без необхідності і намагайтеся скоротити кількість ситуації, коли не зможете дотримувати рекомендовану мінімальну дистанцію в 1,5 метра, наприклад, при гігієнічному догляді за тілом хворого або зміні засобів особистої гігієни при нетриманні.
Якщо до вас приходять співробітники служби допомоги на дому, обговоріть з ними дії в поточній ситуації.
 
ЗАХИСТ
Якщо ви доглядаєте за людиною з підтвердженою інфекцією або яка має ознаки гострої респіраторної інфекції, використовуйте засоби індивідуального захисту:  захисний халат, одноразові рукавички, захисні окуляри і, як мінімум, медичну маску для захисту рота і носа або респіратор з класом захисту FFP2 (відповідно до рекомендації Інституту Роберта Коха).
 
ГІГІЄНА
♦ Регулярно мийте руки з милом, особливо коли ви прийдете додому, після сякання, чхання чи кашлю, перед приготуванням їжі, перед їжею, після відвідування туалету, до і після контакту з хворими і, якщо можливо, перед одяганням і після зняття маски.
Або ж дезінфікуйте руки спиртовмісним антисептиком, який володіє віруліцидною активністю, тобто здатністю деактивувати віруси: до і після зняття рукавичок та перед виходом з кімнати хворого. Таким антисептиком, наприклад, є Стерилліум®. Не торкайтеся руками ні до свого обличчя, ні до обличчя людини, за якою доглядаєте.
 
♦ Завжди кашляйте чи чхайте в носову хустку, а потім утилізуйте це у сміттєвий бак. Якщо у вас немає в руках носової хустки, чхайте або кашляйте у внутрішню стороню ліктя, а не в руку.
 
♦ Провітрюйте закриті приміщення кілька разів на день протягом декількох хвилин. Найкраще підійде перехресна вентиляція (тяга) при широко відкритих вікнах.
 
♦ Дотримуйтесь гарної побутової гігієни. Використовуйте побутові миючі та миючі засоби, що містять поверхнево-активні речовини. Постійне використання дезінфікуючих засобів не рекомендується ні для приватних домогосподарств, ні в громадських приміщеннях під час поточної пандемії корони. Однак спеціальні гігієнічні норми застосовуються до медичного середовища та домашнього догляду за людиною, яка страждає на COVID-19.
 
БЕЗПЕРЕБІЙНА ПОСТАВКА ПРОДУКТІВ MOLICARE®
Ми в HARTMANN можемо запевнити вас, що в даний час готові постачативам високоякісну продукцією, необхідну для догляду при нетриманні сечі та калу. Однак для вашої власної безпеки зараз ми рекомендуємо купувати товари через наш інтернет-магазин. Це зручно: ваше замовлення з дотриманням всіх заходів безпеки може бути доставлено кур'єрською службою прямо до вашої двері.