Лікування хронічної рани, як правило, є постійною проблемою для пацієнта і його близьких, а також для медичного персоналу. 

Хронічні рани можна безперервно лікувати тільки в тому випадку, коли діагностовано і ліквідовано причину виникнення рани.

Що важливо при лікуванні хронічної рани?

При лікуванні хронічних ран обов'язкове ретельне обстеження з інструментальним підтвердженням наявності хронічної артеріальної лімфо-венозної недостатності, виявлення цукрового діабету, неврологічних або системних хвороб. При цьому має важливе значення лікування основного захворювання і поліпшення мікроциркуляції в зоні трофічних розладів. З цією метою проводиться медикаментозна терапія, при необхідності проводится оперативне лікування, реконструктивні операції.

Що таке місцеве лікування хронічної рани?

Місцеве лікування хронічних ран ведеться відповідно до фаз ранового процесу з використанням лікарських засобів, при необхідності застосовується антибактеріальна терапія, також важливе значення має застосування сучасних перев'язувальних засобів, що створюють сприятливі умови для загоєння ран.

В останні роки підходи до місцевого лікування хронічних ран значно змінилися: у той час як ще кілька років тому підтримка сухості рани вважалася правильною стратегією, сьогодні відомо, що така стратегія уповільнює або навіть, можливо, порушує процес загоєння рани.

На сьогоднішній день місцеве лікування хронічних ран полягає в підтримці вологого раневого середовища за допомогою спеціальних інтерактивних пов'язок, які створюють оптимальні умови для природного загоєння рани.

Яким вимогам повинні відповідати сучасні пов'язи для лікування ран?

В даний час сформульовані основні вимоги до раневих пов'язок для лікування хронічних ран:

  • Створення і підтримка збалансованого волого середовища в рані 
  • Абсорбція надлишкового ексудату 
  • Забезпечення паро- та повітрообміну
  • Профілактика вторинного інфікування
  • Захист рани від забруднень
  • Підтримка стабільного ранового середовища
  • Захист рани від механічного і хімічного подразнення
  • Атравматичність (низька адгезія до ранової поверхні)

Крім забезпечення захисту рани від зовнішніх впливів, сучасна пов'язка повинна активно впливати на процесс загоєння завдяки стимуляції очищення рани, підтримці адекватного мікроклімату у вологих умовах і функціонального спокою тканин рани, що сприяють загоєнню.

Всі ці вимоги задовольняють сучасні високоякісні перев'язувальні матеріали компанії HARTMANN, спеціально розроблені з урахуванням відповідної фази ранового процесу і стану рани, що підтримують оптимальне ранове середовище і прискорюють загоєння рани.