Після пологів жінці часто здається, що всі хвилювання і тривоги позаду. Але, на жаль, іноді перші, найщасливіші дні або тижні спільного життя матері і немовляти можуть бути затьмарені різноманітними ускладненнями. Для того, щоб уникнути можливих післяпологових ускладнень, необхідно уважно ставитися до свого організму і спостерігати за кількістю і складом виділень, температурою тіла, больовими відчуттями. Адже виділення після пологів свідчать про те, що родові шляхи відкриті, а внутрішня поверхня матки все ще перебуває в стадії загоєння, тому будь-яка інфекція, яка потрапляє туди, може викликати серйозні проблеми.

У післяпологовий період у жінок спостерігаються рясні кров'янисті виділення - лохії (відмерлі частини ендометрії, залишки плаценти і продукти життєдіяльності плоду). Декілька діб після пологів виділення рясні, нерідко - зі згустками, можуть мати специфічний запах. До 5-6 дня їх кількість зменшується, змінюється й вигляд: додається слизовий компонент. Ще через кілька днів крові в виділеннях стає ще менше, виділення стають коричневими, потім жовтенькими, нарешті - слизовими. Як правило, до 6-8 тижня після пологів лохії зникають. Без прокладок в цей період не обійтися.

На щастя, ми живемо в XXI столітті, в будь-якій аптеці їх десятки найменувань, і розповіді наших мам, як в такій ситуації обходилися вони, виглядають архаїчними страшилками.

І ось тут на перший план виходять деталі. Занадто великий вибір краще, ніж його відсутність, але тепер інша проблема: очі розбігаються. Спеціальні післяпологові, урологічні або можна обійтися якимись «супер-ультра-найт» для критичних днів? Давайте розбиратися.

Урологічні прокладки призначені для великих обсягів рідини, але кров і сеча відрізняються по щільності, тому матеріали для їх поглинання повинні мати різну текстуру. Звичайні прокладки призначені саме для кров'яних виділень, але за час місячних жінка в сукупності втрачає близько 100 г крові, так що їх банально не вистачатиме, особливо в перші дні. І, нарешті, найголовніше: ні урологічні, ні звичайні прокладки не стерильні. А це дуже важливо, враховуючи той нюанс, що родові шляхи в цей момент є відкритими воротами для інфекції. Головна мета в перші дні після пологів - захист від розмноження патогенної мікрофлори, для якої відторгнута кров є прекрасним живильним середовищем.

Прокладки для породіль не тільки м'які і повітропроникні, вони спеціально створені так, щоб забезпечити максимальний комфорт жінці в перші дні і тижні після пологів. На користь вибору говорить ряд наступних переваг:

стимуляція процесу загоєння тканин (розривів, мікротріщин) після природних пологів. Натуральні матеріали не провокують подразнення і алергію, мають ранозагоювальні властивості;

захист від дискомфорту і свербіння. Часто почервоніння і свербіж в області статевих органів пов'язані з вологим середовищем. Спеціалізовані прокладки миттєво поглинають слизові і кров'янисті виділення, підтримуючи сухість і чистоту, усуваючи причину подразнення шкіри;

нормалізація мікрофлори. Антисептичні властивості захистять від попадання інфекції і розмноження патогенної мікрофлори;

усунення неприємного запаху. Спеціальні прокладки в пологовий будинок беруть тому, що їх можна носити довше, не боячись протікання і неприємних відчуттів.

Допускається використання урологічних прокладок замість післяпологових, якщо у породіллі проявляється нетримання. У такій ситуації підбирають спеціалізовані засоби, що усувають характерний запах і швидко вбирають великий обсяг рідини. 

Прокладки для породіль SAMU® (САМУ) - оптимальний вибір в даній ситуації. Їх абсорбуюча поверхня покрита гіпоалергенним м'яким матеріалом, який розроблений з урахуванням того, що він не повинен прилипати до швів і подразнювати шкіру. Завдяки дихаючому матеріалу вони забезпечують оптимальне надходження повітря до шкіри і тим самим знижують ризик зараження. У прокладок SAMU® анатомічна форма, їх абсорбуюча подушка з розпушеної целюлози не містить гелеутворюючих субстанцій і суперабсорбента, що дозволяє оперативно виявити виникнення післяпологової кровотечі. А великий розмір - 35 х 11см - більше, ніж у будь-яких прокладок для критичних днів. До речі, особливість післяпологових прокладок - відсутність липкого шару для фіксації з білизною. Тому, для зручності, фіксувати прокладки SAMU® краще за допомогою спеціальних штанців MoliCare® Premium Fixpants (Молікар Преміум Фікспантс)