Гідрогелеві пов’язки – відмінний спосіб зволоження та загоєння рани. Переваги використання пов’язок на основі гідрогелю для догляду за раною величезні, особливо якщо Ви знаєте, як правильно їх використовувати. 

Являючись відмінним джерелом для забезпечення вологою сухих або злегка ексудуючих уражень, гідрогелеві пов’язки діють швидко, допомагаючи охолодити та зволожити рану, а також надають відчуття полегшення болю та комфорту для пацієнта. 

Ознайомтесь з короткими рекомендаціями щодо застосування та перевагами гідрогелевих пов’язок.

Як вони працюють?

Гідрогелеві пов’язки забезпечують збалансоване вологе середовище в рані завдяки високому вмісту води (близько 60%). Зберігаючи рану вологою, гідрогелева пов’язка завдяки спеціальному «дихаючому» зовнішньому покриттю допомагає захистити рану від інфікування, перешкоджає проникненню бактерій та води до рани та сприяє ефективному загоєнню. Гарні амортизаційні властивості пов’язки забезпечують захист процесу загоєння.

Лікувальні переваги

Через вологу, що надходить до рани з гідрогелевої пов’язки, процеси грануляції та відновлення епідермісу - спрощуються. Крім цього, відчуття прохолоди, яке надає гідрогель рані, забезпечує полегшення больових відчуттів. При зволоженні ранової поверхні, дискомфорт та ризик інфікування зменшується.

Коли використовувати?

Наступні типи ран найбільш підходять для обробки гідрогелевими пов’язками:

  • Сухі або зневоднені рани без ознак інфікування (наявность некротичних тканин та гною, неприємний запах з рани)
  • Поверхневі опіки
  • Рани з розвитком грануляційної тканини
  • Пошкодження шкірних покривів в результаті опромінення (променевої терапії)

 

Важливо пам’ятати, що слід уникати використання гідрогелевої пов’язки, коли рана надзвичайно зволожена або має сильний ексудат.

Не рекомендовано використання гідрогеливих пов’язок на клінічно інфікованих ранах, опіках ІІІ стадії.

 

Як використовувати?

Гідрогелева поверхня пов’язки повинна виходити за краї рани на 1-2 см. За необхідності, Ви можете обрізати пов’язку відповідно до розміру рани стерильними ножицями.

У більшості випадків гідрогелеві пов’язки потребують додаткової фіксації (крім самофіксуючих версій). Наприклад, Ви можете використати когезивний самофіксуючий бинт Peha-haft для фіксації пов’язки на кінцівках або еластичний пластир Omnifix. Переконайтесь, що гідрогелева пов’язка надійно закріплена на тілі, інакше вона може легко зневоднитись та не ефективно спрацювати на рані.

Як правило, пов’язка може знаходитись на рані до 7 днів. Велика кількість рідини, що утворилися під пов’язкою, вказує на те, що пов’язка не може підтримувати збалансовано вологе середовище, а тому її потрібно змінити. Завжди пам’ятайте, що під час зміни пов’язки слід дотримуватися загальних заходів безпеки, таких як миття рук, обробка рани антисептиком, використання рукавичок та утилізація пов’язки відразу після її зняття. 

 

Компанія HARTMANN – експерт у сфері лікування ран - пропонує високоякісну гідрогелеву пов’язку HydroTac® transparent що має в своєму складі лише необхідні для найкращого зволоження рани компоненти і не містить сторонніх домішок (наприклад, глини, ефірних олій та лікарських засобів) які безпосередньо не впливають на процес загоєння рани.

Скористайтеся перевагами HydroTac® transparent для комфортного загоєння ран!